Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

​Przestrzegali przed nałogiem

Dodano: 6 lat temu Czytane: 2046 Autor:
Redakcja poleca!

W Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pawłowie odbyły się obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.

​Przestrzegali przed nałogiem
Głównym celem kampanii było zapoznanie dzieci z substancjami rakotwórczymi.

W ramach akcji profilaktycznej przygotowana została prezentacja multimedialna pt. „Wybierz życie bez tytoniu” informująca o trujących składnikach w papierosie i dymie nikotynowym, chorobach i problemach zdrowotnych wywołanych aktywnym i biernym paleniem.
 
- Uczniowie kl. II i III zaprezentowali krótką inscenizację teatralną zachęcającą do rzucenia palenia papierosów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gazetka ścienna zawierająca ciekawostki dotyczące palenia tytoniu. Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w szkolnych konkursach promujących modę na niepalenie: plastycznym i Koło fortuny. Prace konkursowe wyeksponowano na szkolnej świetlicy. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni poinformowała Renata Jasik, nauczycielka z PSP w Pawłowie.
 
Nad realizacją działań w zakresie walki z uzależnieniem oprócz niej czuwała także Marta Tomczyk. W kampanię profilaktyczną zostali włączeni rodzice i nauczyciele.
           
Celem głównym obchodów było uświadomienie uczniom i rodzicom jak groźne w skutkach jest palenie papierosów i przebywanie w pomieszczeniach zadymionych.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi