Dzisiaj jest: 10.4.2020, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

DRIFT MASTERS GRAND PRIX 2015 Jastrzębie kierownicy w Radomiu!

Dodano: 5 lat temu Czytane: 2878
Redakcja poleca!

Już w majowy weekend na Autodromie w Jastrzębiu koło Radomia i Szydłowca, odbędzie się pierwsza tura zawodów Drift Masters Grand Prix 2015.

DRIFT MASTERS GRAND PRIX 2015 Jastrzębie kierownicy w Radomiu!
Mistrzowie kierownicy z Polski i z Europy zmierzą się w dwóch rundach najbardziej widowiskowego sportu samochodowego na świecie.
 
Lista zawodników, którzy wystartują pod Radomiem jest już zamknięta. W rywalizacji weźmie udział 36 kierowców – najmłodszy z nich ma 15 lat, najstarszy ponad 40. Fani driftingu będą mogli podziwiać umiejętności ubiegłorocznego zwycięzcy zawodów Drift Masters Grand Prix – Piotra Więcka, który jeździ w teamie z Dawidem Karkosikiem. Wspaniałe widowisko zapewni na pewno obecność licencjonowanego kierowcy rajdowego i wielokrotnego laureata zawodów na całym świecie – Pawła Treli. Na torze zmierzy się on między innymi z Jakubem Przygońskim – reprezentantem Polski w rajdach Enduro, najszybszym driftingowcem na świecie (w 2013 roku pobił Rekord Guinessa w prędkości jazdy w drifcie rozwijając prędkość 217,97 km/h).

Drift jest dyscypliną, która polega na bardzo precyzyjnym prowadzeniu samochodu w kontrolowanym poślizgu przy dużej prędkości. Sport ma swoje korzenie w Japonii, a do Polski przywędrował z Niemiec. Podczas zawodów Drift Masters Grand Prix kierowcy pokonują trasę w parach – w bardzo bliskiej odległości – często liczonej w milimetrach. Zwycięża zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów.
 
Jeszcze niedawno drifting był kojarzony z niebezpieczną jazdą po ulicach, dziś jest pełnoprawną, widowiskową i bezpieczną dyscypliną sportu, która przyciąga setki tysięcy kibiców. Liga Drift Masters Grand Prix w pierwszym roku swojego istnienia potwierdziła, że jest w pełni przygotowana na organizację zawodów w Polsce. W ubiegłym roku zawody odbyły się w trzech miastach, w tym odbędą się na sześciu torach.
 
Organizatorzy Drift Masters Grand Prix to profesjonalni kierowcy, trenerzy i szkoleniowcy. Przykładają ogromną wagę do bezpieczeństwa zarówno widowiska jak też treningów dla kierowców. Szkolenia przygotowawcze rozpoczęły się na początku tego roku. Obejmowały warsztaty, spotkania z psychologami sportu oraz sędziami, którzy motywowali do sportowej rywalizacji. W kwietniu, w Toruniu odbył się Drive Search podczas którego kierowcy doskonalili swoje umiejętności na torze, wykonali przeglądy techniczne aut i konsultowali swoje postępy z sędziami: Maciejem Polodym i Arkadiuszem Dudko.
 
Majówka na Autodromie w Jastrzębiu, to nie tylko zawody – to atrakcje dla całych rodzin. Organizatorzy zadbali o rozrywkę dla dzieci. Od rana fani motoryzacji będą mogli przyglądać się treningom, przewidziane jest również show dla publiczności. W godzinach popołudniowych będzie można zajrzeć do parku maszyn, by z bliska obejrzeć samochody.

Bilety do kupienia na eBilet.pl, w salonach empik oraz kasach przed zawodami.
 
Zobacz jak będzie wyglądał DRIFT MASTERS GRAND PRIX 2015
https://www.youtube.com/watch?v=TuKnG1EGtQs
I jak wyglądał rok temu:
https://www.youtube.com/watch?v=Sf_JDqhhoyc
Zapraszamy na www.driftmasters.gp
 
Harmonogram zawodów DRIFT MASTERS GRAND PRIX 2015:
 
1-3 maja 2015
RADOM - Autodrom Jastrząb 
ul. Czerwienica 1/1,
26-502 Jastrząb (gmina Jastrząb, powiat szydłowiecki)
 
29-31 maja 2015
POZNAŃ - Tor Poznań
Wyścigowa 3,
62-081 Przeźmierowo
 
19-21 czerwca 2015
PŁOCK - Stadion Wisła Płock
ul. Łukasiewicza 34,
09-400 Płock
 
14-16 sierpnia 2015
WAŁBRZYCH - Galeria Victoria
1 Maja 64,
58-300 Wałbrzych
 
4-6 września 2015
POZNAŃ - INEA Stadion
Bułgarska 17,
60-320 Poznań
 
9-11 października 2015
TORUŃ - Motoarena Toruń
Szosa Bydgoska 78,
Toruń
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi