Dzisiaj jest: 17.10.2017, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Dodaj ogłoszenie
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec
Praca Radom

DRIFT MASTERS GRAND PRIX 2015 Jastrzębie kierownicy w Radomiu!

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1897
Redakcja poleca!

Już w majowy weekend na Autodromie w Jastrzębiu koło Radomia i Szydłowca, odbędzie się pierwsza tura zawodów Drift Masters Grand Prix 2015.

DRIFT MASTERS GRAND PRIX 2015 Jastrzębie kierownicy w Radomiu!
Mistrzowie kierownicy z Polski i z Europy zmierzą się w dwóch rundach najbardziej widowiskowego sportu samochodowego na świecie.
 
Lista zawodników, którzy wystartują pod Radomiem jest już zamknięta. W rywalizacji weźmie udział 36 kierowców – najmłodszy z nich ma 15 lat, najstarszy ponad 40. Fani driftingu będą mogli podziwiać umiejętności ubiegłorocznego zwycięzcy zawodów Drift Masters Grand Prix – Piotra Więcka, który jeździ w teamie z Dawidem Karkosikiem. Wspaniałe widowisko zapewni na pewno obecność licencjonowanego kierowcy rajdowego i wielokrotnego laureata zawodów na całym świecie – Pawła Treli. Na torze zmierzy się on między innymi z Jakubem Przygońskim – reprezentantem Polski w rajdach Enduro, najszybszym driftingowcem na świecie (w 2013 roku pobił Rekord Guinessa w prędkości jazdy w drifcie rozwijając prędkość 217,97 km/h).

Drift jest dyscypliną, która polega na bardzo precyzyjnym prowadzeniu samochodu w kontrolowanym poślizgu przy dużej prędkości. Sport ma swoje korzenie w Japonii, a do Polski przywędrował z Niemiec. Podczas zawodów Drift Masters Grand Prix kierowcy pokonują trasę w parach – w bardzo bliskiej odległości – często liczonej w milimetrach. Zwycięża zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów.
 
Jeszcze niedawno drifting był kojarzony z niebezpieczną jazdą po ulicach, dziś jest pełnoprawną, widowiskową i bezpieczną dyscypliną sportu, która przyciąga setki tysięcy kibiców. Liga Drift Masters Grand Prix w pierwszym roku swojego istnienia potwierdziła, że jest w pełni przygotowana na organizację zawodów w Polsce. W ubiegłym roku zawody odbyły się w trzech miastach, w tym odbędą się na sześciu torach.
 
Organizatorzy Drift Masters Grand Prix to profesjonalni kierowcy, trenerzy i szkoleniowcy. Przykładają ogromną wagę do bezpieczeństwa zarówno widowiska jak też treningów dla kierowców. Szkolenia przygotowawcze rozpoczęły się na początku tego roku. Obejmowały warsztaty, spotkania z psychologami sportu oraz sędziami, którzy motywowali do sportowej rywalizacji. W kwietniu, w Toruniu odbył się Drive Search podczas którego kierowcy doskonalili swoje umiejętności na torze, wykonali przeglądy techniczne aut i konsultowali swoje postępy z sędziami: Maciejem Polodym i Arkadiuszem Dudko.
 
Majówka na Autodromie w Jastrzębiu, to nie tylko zawody – to atrakcje dla całych rodzin. Organizatorzy zadbali o rozrywkę dla dzieci. Od rana fani motoryzacji będą mogli przyglądać się treningom, przewidziane jest również show dla publiczności. W godzinach popołudniowych będzie można zajrzeć do parku maszyn, by z bliska obejrzeć samochody.

Bilety do kupienia na eBilet.pl, w salonach empik oraz kasach przed zawodami.
 
Zobacz jak będzie wyglądał DRIFT MASTERS GRAND PRIX 2015
https://www.youtube.com/watch?v=TuKnG1EGtQs
I jak wyglądał rok temu:
https://www.youtube.com/watch?v=Sf_JDqhhoyc
Zapraszamy na www.driftmasters.gp
 
Harmonogram zawodów DRIFT MASTERS GRAND PRIX 2015:
 
1-3 maja 2015
RADOM - Autodrom Jastrząb 
ul. Czerwienica 1/1,
26-502 Jastrząb (gmina Jastrząb, powiat szydłowiecki)
 
29-31 maja 2015
POZNAŃ - Tor Poznań
Wyścigowa 3,
62-081 Przeźmierowo
 
19-21 czerwca 2015
PŁOCK - Stadion Wisła Płock
ul. Łukasiewicza 34,
09-400 Płock
 
14-16 sierpnia 2015
WAŁBRZYCH - Galeria Victoria
1 Maja 64,
58-300 Wałbrzych
 
4-6 września 2015
POZNAŃ - INEA Stadion
Bułgarska 17,
60-320 Poznań
 
9-11 października 2015
TORUŃ - Motoarena Toruń
Szosa Bydgoska 78,
Toruń
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.