Dzisiaj jest: 18.11.2019, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

Szydłowiec - obowiązkowy przystanek kulturalny między Warszawą a Krakowem

Dodano: 5 lat temu Czytane: 608 Autor:
Redakcja poleca!

Zamek Szydłowieckich i Radziwiłłów jest już po gruntownym remoncie. Kompleksowa rewitalizacja budowli była możliwa dzięki wsparciu z UE.

Szydłowiec - obowiązkowy przystanek kulturalny między Warszawą a Krakowem
Teraz pora na Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Tu również pomogą fundusze unijne. Dziś umowę na dofinansowanie nowych ekspozycji muzeum poświęconych polskim ludowym instrumentom muzycznym podpisał wicemarszałek Leszek Ruszczyk i dyrektor muzeum Aneta Oborny
 
Muzeum, aby móc w bezpieczny sposób przechowywać i eksponować swoje cenne zbiory, potrzebowało właściwego wyposażenia. W związku z tym na potrzeby nowych wystaw stałych w muzeum zostaną zakupione profesjonale elementy ekspozycyjne (m.in. gabloty i ścianki modułowe), które w atrakcyjny sposób zaprezentują unikalne zbiory muzeum. Z kolei, aby optymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń wyposaży się w specjalne szafy i regały.
 
Nowa wystawa stała muzeum będzie przygotowywana zgodnie z najnowocześniejszymi standardami sztuki wystawienniczej, w tym wzbogacona o wiele narzędzi multimedialnych i interaktywnych. Ekspozycja stała rozmieszczona będzie w trzech pomieszczeniach zamku. Instrumenty ludowe będą eksponowane w dwóch różnych ujęciach: według występowania i funkcji instrumentów w kapelach ludowych oraz z podziałem instrumentów muzycznych ze względu na ich budowę i sposób wydobywania dźwięku (klasyfikacja instrumentologiczna Ericha Moritza von Hornbostela i Curta Sachsa).

Ponadto w trakcie zwiedzania ekspozycji będzie można oglądać dzieła sztuki o tematyce muzycznej, archiwalne zdjęcia oraz słuchać nagrań muzycznych. Uzupełnieniem wystawy będą filmy i prezentacje o historii i kolekcji MLIM. W ramach projektu powstanie nowy punkt obsługi zwiedzających muzeum.

 
Muzeum realizuje projekt we współpracy z miastem Szydłowiec i powiatem szydłowieckim. Całkowita wartość projektu to nieco ponad 882 tys. zł, w tym 750 tys. to unijne wsparcie.
 
Projekt będzie promować strona internetowa. Wydrukowane zostaną też foldery i broszury informacyjne oraz przygotowane filmy promocyjne.
 
Dodatkowo w muzeum zostaną zmodernizowane systemy przeciwpożarowe i alarmowe. Zostanie też zainstalowany całodobowy monitoring.
 
 
Projekt: Instrumenty... – zobaczyć i usłyszeć tradycję – zwiększenie walorów estetyczno-edukacyjnych oraz poprawa funkcjonalności Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu poprzez modernizację przestrzeni ekspozycyjno-magazynowych
Beneficjent: Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu     
Całkowita wartość projektu: 882 352,94 zł
Kwota dofinansowania: 750 000,00 zł
Działanie: 6.1. Kultura
Źródło: Mazowsze
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi