Dzisiaj jest: 23.2.2019, imieniny: Damiana, Romana, Romany
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

Spotkanie z Mistrzem

Dodano: 2 lata temu Czytane: 481 Autor:
Redakcja poleca!

W środę, 21 września 2016 roku, Szkołę Podstawową w Orońsku odwiedził Robert Kowalik.

Wielokrotny mistrz Polski i medalista Mistrzostw Europy w akrobacji samolotowej, a także zawodowy kapitan dużych samolotów pasażerskich typu Boeing i Airbus. Gość odwiedził szkołę na zaproszenie Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko, które zainicjowało cykl spotkań uczniów z ciekawymi ludźmi.

Spotkanie, w formie wywiadu, poprowadzili uczniowie klasy VIA, którzy zadawali gościowi pytania, dotyczące zarówno  jego kariery sportowej, jak też pracy zawodowej jako pilot komunikacyjny. Następnie został zaprezentowany film z pokazów lotniczych w wykonaniu gościa, a w dalszej części spotkania pytania zadawali uczniowie znajdujący się na widowni.

Wśród pytań, które uczniowie skierowali do gościa były między innymi pytania o najtrudniejsze figury akrobatyczne, tajniki pilotażu samolotów akrobacyjnych i pasażerskich,  obowiązki kapitana dużych samolotów pasażerskich, warunki uzyskania licencji pilota, a także wiele innych związanych z budową samolotu i możliwościami przelotowymi.

Uczniowie pytali także o początki jego zainteresowania lotnictwem, w tym o etap kariery lotniczej jako pilot szybowców.  Po zakończeniu spotkania uczniowie mogli uzyskać autograf p. Roberta Kowalika, a także gremialnie pozowali do zdjęć . 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi