Dzisiaj jest: 18.11.2019, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

Stypendia dla najzdolniejszych najlepszą inwestycją w człowieka 2014

Dodano: 5 lat temu Czytane: 713 Autor:
Redakcja poleca!

Wielu uczniów na Mazowszu, mimo że osiąga sukcesy w nauce, nie ma wystarczających środków finansowych, by w pełni rozwijać swoje zainteresowania.

Stypendia dla najzdolniejszych najlepszą inwestycją w człowieka 2014
Pomocą są dla nich stypendia unijne przyznawane przez samorząd województwa mazowieckiego. W ciągu ostatnich siedmiu lat skorzystało z niego aż 967 uczniów z subregiony radomskiego. „Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych", bo o nim mowa, został właśnie wyróżniony przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju tytułem „Najlepszej inwestycji  w człowieka 2014” w konkursie „Dobre praktyki EFS 2014”.
 
Do konkursu zakwalifikowało się 86 projektów, z których sześć otrzymało tytuł „Najlepsza inwestycja w człowieka 2014”. Wśród laureatów znalazły się projekty realizowane przez: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Ministerstwo Zdrowia, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, Pilskie Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot w Pile oraz PBS Sp. z o.o. w Sopocie. W konkursie mogli brać udział beneficjenci, którzy realizują projekty z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Kapitał Ludzki, Instytucji Pośredniczących PO KL oraz Instytucji Pośredniczących II stopnia PO KL.
 
Projekt stypendialny samorządu województwa mazowieckiego realizowany jest na Mazowszu od 2008 r. i został stworzony z myślą o uzdolnionych uczniach, pochodzących z niezamożnych rodzin. Nauka w szkole jest wbrew pozorom bardzo kosztowna i nie ogranicza się tylko do zakupu niezbędnych podręczników czy przyborów szkolnych. Potrzebne są także środki finansowe na zakup komputera, kursy językowe czy dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. To konieczne, by wybitna młodzież mogła pogłębiać swoją wiedzę i poszerzać swoje zainteresowania.
 
O stypendia mogą ubiegać się szczególnie uzdolnieni uczniowie (zwłaszcza w zakresie nauk matematycznyo-przyrodniczych i techniczno-zawodowych) szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego, którzy są w trudnej sytuacji materialnej. Modelowym i nowatorskim rozwiązaniem projektu była metoda projektów edukacyjnych, które były realizowane przez stypendystów.
 
W latach 2008–2015 wsparcie stypendialne otrzymało 3293 najzdolniejszych uczniów z Mazowsza. W sumie na ten cel przeznaczono ponad 17 mln zł.
Źródło: Mazowsze
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi