Dzisiaj jest: 25.3.2019, imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

II Rajd Rowerowy Szlakiem Powstańców Styczniowych

Dodano: 3 lata temu Czytane: 681 Autor:
Redakcja poleca!

W sobotę 18 czerwca br. odbył się II Rajd Rowerowy Szlakiem Powstańców Styczniowych.

II Rajd Rowerowy Szlakiem Powstańców Styczniowych
Organizatorami tego wydarzenia rekreacyjnego-historycznego były Gminy: Orońsko, Kowala i Jastrząb, a także Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko (SOiRGO) wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Rozwoju Gminy Kowala.

Organizacją wspierającą było także Stowarzyszenie Pryzmat z Gąsaw Rządowych w Gminie Jastrząb, które przeprowadziło zbiórkę publiczną na rzecz niepełnosprawnej Klaudii. Uczestników Rajdu, którzy przybyli na punkt startowy, tj. polanę przy Dębie Czwartaku w Krogulczy Mokrej (gm. Orońsko),  powitał Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki oraz Prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko – Sylwester Różycki.

Trasa rajdu licząca 27 km przebiegała przez najciekawsze miejsca Gminy Orońsko, Kowala i Jastrząb. Podczas zaplanowanych odpoczynków w miejscach związanych z Powstaniem Styczniowym (tj. przy pomniku w Kowali oraz w Woli Lipienieckiej Dużej) uczestnicy mogli zapoznać się z historią wydarzeń powstańczych i zregenerować siły do dalszego przejazdu.

Rajd zakończył się nad zalewem w Jastrzębiu, gdzie Gmina Jastrząb, wraz z licznymi sponsorami, zorganizowała biesiadę, podczas której można było skosztować potrawy regionalne oraz miło spędzić popołudnie bawiąc się przy ognisku oraz muzyce zespołu Echo. Na zakończenie rajdu wręczono także upominki – ufundowane przez SOiRGO -  dla osób, które internetowo zgłosiły uczestnictwo w rajdzie, a także dla najmłodszego i najstarszego uczestnika przejazdu.  

Impreza ta została objęta Honorowym Patronatem Starosty Szydłowieckiego i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba uczestników,  tj. ponad 120 osób. Nad bezpiecznym przejazdem osób biorących udział w rajdzie czuwała Policja, a także strażacy z jednostek OSP z Gmin: Orońsko, Kowala i Jastrząb.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi