Dzisiaj jest: 18.11.2019, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

24 360 kg, czyli ponad 24 tony baterii

Dodano: 5 lat temu Czytane: 554 Autor:

Ponad 24 tony zużytych baterii i akumulatorów – tyle zebrały przedszkolaki i uczniowie z Mazowsza w ramach konkursu „Zbiórka zużytych baterii 2014”.

Jego organizatorem był urząd marszałkowski województwa mazowieckiego. Najlepsi okazali się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Pułtusku oraz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Kozienicach. Dziś, w Kinie Praha w Warszawie, wszyscy laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia.
 
Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiły się 393 placówki z całego Mazowsza. Było wśród nich 187 szkół podstawowych i 206 przedszkoli. W ciągu blisko 3 tygodni dzieci zebrały w sumie aż 24 360 kg, czyli ponad 24 tony baterii. O zwycięstwie w konkursie decydowała waga zebranych baterii i akumulatorów w przeliczeniu na liczbę dzieci w danej placówce. Było o  co walczyć. Nagrodami w konkursie były m.in.: projektory, radioodtwarzacze SONY oraz zabawkowe kuchnie kompaktowe STEP2, traktory firmy SMOBY oraz zestawy książek.
 
W kategorii Przedszkola najlepsze okazały się: Publiczne Przedszkole nr 2 w Kozienicach (I miejsce), Przedszkole przy Zespóle Oświatowym w Grochowie Szlacheckim, pow. sokołowski (II miejsce) oraz Przedszkole Samorządowe nr 2 w Wieliszewie, pow. legionowski (III miejsce).  Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Niepubliczne Przedszkole nr 11 Sióstr Rodziny Maryi w Markach, Miejskie Przedszkole nr 2 w Żyrardowie, Przedszkole Samorządowe w Celestynowie, Niepubliczny Punkt Przedszkolny Bajkowe Elfy w Dziekanowie Polskim, pow. warszawski zachodni oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole Samorządowe w Serpelicach, pow. łosicki.
 
W kategorii Szkoły podstawowe najwięcej baterii zebrali uczniowie z: Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku (I miejsce), Publicznej Szkoły Podstawowej w Bikówku, pow. grójecki (II miejsce) oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej w Jońcu, pow. płoński (III miejsce). Ponadto wyróżnione zostały:  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Pasiekach, pow. ostrołęcki, Publiczna Szkoła Podstawowa w Janikowie, pow. kozienicki, Szkoła Podstawowa im. Ks. Bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach Grubakach, pow. węgrowski, Społeczna Szkoła Podstawowa w Gzach, pow. pułtuski oraz Szkoła Podstawowa SIGiE im. Karola Adamieckiego w Pełtach, pow. ostrołęcki. 
Źródło: Mazowsze
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi