Dzisiaj jest: 10.4.2020, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

Podtopienia w Chlewiskach

Dodano: 6 lat temu Czytane: 3755 Autor:
Redakcja poleca!

W wyniku gwałtownych opadów atmosferycznych wody opadowe napływające z wyżej położonych terenów wokół miejscowości Chlewiska zalały posesje przy ulicach: Szkolnej, Ogrodowej i Czachowskiego.

Podtopienia w Chlewiskach
Ulica Czachowskiego będąca fragmentem drogi wojewódzkiej 727 została całkowicie zalana na odcinku 250 m w skutek czego została całkowicie wyłączona z ruchu. Policja zorganizowała konieczne objazdy. Szybki napływ wody powodował przepełnianie się rowów i przepustów odpływowych co spowodowało spiętrzenie się wody w obniżonych terenach i podtopienia piwnic domów mieszkalnych i posesji.

Zagrożony podtopieniami był kompleks MANOR HOUSE, Piekarnia, Bank oraz prywatne posesje. Ciągły napływ wody spowodował podtopienia na 12 posesjach oraz podniesienie się poziomu lustra wody na dwóch zbiornikach wodnych w miejscowości Chlewiska. W pierwszej fazie działania służb polegały na budowaniu obwałowań z workówz piachem wzdłuż zalanych ulic w celu obrony zagrożonych posesji a także wypompowywaniu wody z posesji, które już wcześniej zostały podtopione.

W związku z prowadzonymi działaniami teren akcji podzielono na trzy odcinki bojowe. Do działań zadysponowano dodatkowe siły i środki z powiatu radomskiego w postaci pompy wysokiej wydajności. W sumie ułożono umocnienia i obwałowania z około 800 worków z piachem.
W działaniach udział brało 13 zastępów Straży Pożarnej w tym 65 strażaków. Cała akcja ratownicza trwała przeszło 13 godzin. 
Źródło: st. kpt. Bartłomiej Wilczyński
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi