Dzisiaj jest: 22.2.2019, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

​Zwiedzili Gród Kraka

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1122 Autor:
Redakcja poleca!

Młodzi uczniowie z klas II – III z PSP w Jastrzębiu zwiedzili Wieliczkę i Karków. Nad wycieczką czuwały Dorota Banach, Renata Czarnota i Mariola Zugaj.

​Zwiedzili Gród Kraka
Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie zabytków dawnej stolicy Polski, Kopalni Soli w Wieliczce, integracja zespołów klasowych oraz poszerzanie wiedzy krajoznawczej.  Dzieciaki swoją wycieczkę rozpoczęły w Kopalni Soli w Wieliczce, która okazała się wspaniałą przygodą dla uczniów klas II-III naszej szkoły.

Magiczna Solilandia

Dzieci odkrywały bajkową Solilandię, która znajduje się za siedmioma korytarzami, za siedmioma tunelami, tam, gdzie znajduje się świat magii, śmiechu i dziecięcej wyobraźni. To piękna podziemna kraina, pełna tajemnic, bajkowa. Tam ciągle coś się dzieje i nikt nie wie, co to nuda. Każda spędzona chwila i każdy zrobiony krok kierują małego odkrywcę ku wspaniałej, wielkiej przygodzie. Odkrywanie Solilandii to znakomita oferta dla dzieci, które lubią spędzać aktywnie czas.

Wędrówka po tej trasie, przez Kopalnię Soli „Wieliczka” połączona jest z odkrywaniem sekretów krainy bajek. Mali podróżnicy spotkali tu Skarbnika oraz bawili się w towarzystwie wesołego Soliludka. Dzielnie pokonując kilka kilometrów trasy turystycznej mieliśmy okazję poznać tajemnice i legendy wielickiej kopalni. Podziwialiśmy piękne kaplice i komory.

Szczególne wrażenie wywarła na nas Kaplica Św. Kingi. Kolejną niespodzianką było wysłuchanie „koncertu” nad słonym jeziorkiem. Główne światła zgasły, migotały jedynie światełka z oddali i … zaczęła rozbrzmiewać muzyka. Zabawy na szlaku działały na wyobraźnię i wzmocniły wrażliwość na piękno. Na zakończenie przygody nastąpiło uroczyste rozdanie pamiątkowych dyplomów dla wędrowców.

Piękny Kraków

Później uczniowie zwiedzili słoneczny Kraków. Podziwiali Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki. Byli w Katedrze na Wawelu, zwiedzili krypty
z grobami Pary Prezydenckiej, podziwiali Bulwar Wiślany i nie zapomnieli o smoku wawelskim. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele wrażeń i emocji, rozbudziła zainteresowania regionem małopolskim, pozwoliła poznać najważniejsze zabytki związane z Krakowem – poinformowała Agnieszka Gniadek z ZSP w Jastrzębiu. 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi