Dzisiaj jest: 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

Jubileuszowy festyn rodzinny

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1756 Autor:
Redakcja poleca!

1 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół Publicznych w Jastrzębiu odbył się Festyn Rodzinny, który uświetnił obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Jubileuszowy festyn rodzinny
Powodem radosnego  świętowania była również 10 rocznica zorganizowania przez obecne władze szkoły pierwszego festynu szkolnego w jastrzębskim zespole szkół.
 
Jubileuszowy 10 festyn rodzinny uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście honorowi, w tym  władze  Gminy Jastrząb na czele z wójt Zofią Kosno,  księża Parafii Jastrzębskiej Tadeusz Lizińczyk i Zbigniew Tuchowski, a także liczni sponsorzy i życzliwe osoby od lat wspierające działania jastrzębskiej placówki. Festyn rozpoczął się niezwykle miłym i uroczystym akcentem.

Wójt gminy Jastrząb Zofia Kosno w dowód uznania dla pracy dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Jastrzębiu Zbigniewa Sarnata wręczyła mu puchar z dedykacją. To wyróżnienie za wytrwałość dyrektorską w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, budowanie wzorcowego wizerunku szkoły oraz za „zaangażowanie i wkład pracy w promowanie gminy poprzez uzyskiwanie bardzo dobrych wyników uczniów w oświacie  i sporcie”.
 
Muzycznie, kolorowo, tanecznie
Festynowe atrakcje rozpoczęły się o godzinie 14:30. Przyciągnęły wielu uczestników, którzy mogli podziwiać występy uczniów podstawówki oraz gimnazjum przygotowane pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców.  Na terenie przyszkolnym organizatorzy: dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie przygotowali wiele niespodzianek.

Były występy uczniowskie, w tym układy taneczne oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej. Konkursy i zabawy o charakterze polonistycznym i rekreacyjnym dla dzieci i ich rodziców. Nieodłącznym elementem festynu od lat są pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów jastrzębskich szkół, które tym razem także cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Uczniowie klas pierwszych gimnazjum przygotowali godzinny sentymentalny i emocjonalny występ dla swoich rodziców z okazji niedawnego Dnia Matki. W czasie festynu można było podziwiać na holu szkolnym wystawę fotograficzną „Przyroda Gminy Jastrząb”. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu znakowali rowery chętnym właścicielom.

Tradycyjnymi atrakcjami były zawody wędkarskie, loteria fantowa, kiermasz staroci, antykwariat książkowy, dmuchane zamki.  Podczas całej imprezy można było posilić się daniami z grilla, smacznymi ciastami oraz goframi. Wszystko to zorganizowali jastrzębscy nauczyciele.

Klasa na medal
Jednymi z ostatnich akcentów festynu były: ogłoszenie zwycięzcy rocznego konkursu gimnazjalnego „Klasa Na Medal”, którym okazała się klas IIIa, a także częstowanie wszystkich obecnych tortem jubileuszowym przygotowanym przez Rady Rodziców Zespołu Szkół Publicznych w Jastrzębiu. Końcowym punktem programu festynowego było losowanie wartościowych głównych nagród ufundowanych przez sponsorów.  
 
Organizatorzy festynu: dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie ZSP w Jastrzębiu pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg 10 jubileuszowego festynu. Szczególne wyrazy podziękowania należą się sponsorom i wszystkim życzliwym osobom za wsparcie, pomoc oraz uczestnictwo w tym  szkolnym święcie rodzinnym. 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi