Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

​Strażacy z Chlewisk awansowali

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1590 Autor:
Redakcja poleca!

Na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie odbyły się centralne uroczystości z okazji Dnia Strażaka.

​Strażacy z Chlewisk awansowali
Był to szczególny dzień dla druhów Piotra i Pawła Gałązki z OSP Chlewiska, którzy otrzymali pierwszy stopień oficerski, młodszego kapitana pożarnictwa.

W uroczystości uczestniczyli ich koledzy strażacy, rodzina a także delegacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlewiskach.

Uroczystość przebiegała zgodnie z ceremoniałem pożarniczym, a meldunek od dowódcy uroczystości odebrał Premier RP Donald Tusk. Dla młodych strażaków było to duże przeżycie, bowiem ich starsi koledzy również zaczynali swoją strażacką przygodę w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, a dzisiaj otrzymali pierwszy stopień oficerski.

Po uroczystości młodzież obejrzała wystawę nowoczesnego sprzętu pożarniczego a na koniec zrobiła sobie wspólne zdjęcie z nowo promowanymi oficerami jak również z Ministrem Spraw Wewnętrznych Bartłomiejem Sienkiewiczem, podsekretarzem stanu w MSW Stanisławem Rakoczym,  komendantem głównym PSP gen. brygadierem Wiesławem Leśniakiewiczem i jego zastępcą nadbrygadierem Markiem Kowalskim i rodzicami Piotra i Pawła. Młodsi kapitanowie Piotr i Paweł Gałązka na co dzień pracują w komendzie powiatowej PSP w Skarżysku Kamiennej.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi