Dzisiaj jest: 21.3.2019, imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

Zwycięstwo z powiatowym akcentem

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1111 Autor:
Redakcja poleca!

Publiczne Gimnazjum z Jastrzębia wygrało w II międzygminnym turnieju ratownictwa i pierwszej pomocy zorganizowanym w Wierzbicy.

Zwycięstwo z powiatowym akcentem
Turniej odbył się w Publicznym Gimnazjum im. ks. bp. Jana Chrapka  w Wierzbicy. Celem konkursu było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów gimnazjum poprzez pogłębianie wiedzy na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanym, promowanie zdrowych zachowań i postaw społecznych w niesieniu pomocy, nawiązanie współpracy między szkołami i integracja zespołów uczniowskich.
 
Konkurs składał się z części teoretycznej. Każdy uczestnik pisemnie odpowiadał na 25 pytań testowych z zakresu pierwszej pomocy. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców indywidualnych (decydowała największa ilość punktów uzyskanych na teście oraz czas poświęcony na rozwiązanie) oraz zespołowych szkoły (suma punktów pięciu uczniów z testu). W turnieju rywalizowali uczniowie z gimnazjum  w Jastrzębiu, Wierzbicy, Przytyku, Rudy Wielkiej oraz Parznic. W sumie do konkursu przystąpiło 30 osób. Szkołę z Jastrzębia reprezentowali Milena Parszewska, Katarzyna Kuźdub, Karolina Czerska, Łukasz Bąk i Jakub Gromek.
 
Po ocenie prac pisemnych przez komisję,  organizatorka konkursu Katarzyna Śmigiel ogłosiła wyniki.  Jako zwycięzcy zespołowi I miejsce zdobyli uczniowie z jastrzębskiego gimnazjum, II miejsce PG w Wierzbicy, a III PG w Parznicach. W kategorii indywidualnej I miejsce zdobyła również uczennica z gimnazjum w Jastrzębiu Milena Parszewska. Odpowiedzialną za przygotowanie uczniów oraz opiekę podczas konkursu była nauczycielka matematyki i edukacji dla bezpieczeństwa Julita Król.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi