Dzisiaj jest: 10.4.2020, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

Frustruje cię lokalna polityka społeczna? Wypełnij ankietę!

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1067
Redakcja poleca!

Uwaga organizacje pozarządowe oraz jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa mazowieckiego.

Fundacja Fundusz Współpracy prowadząca Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej wspólnie z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej oraz innymi OWES-ami, realizuje anonimowe badanie dotyczące współpracy podmiotów ekonomii społecznej z samorządami. Badanie akcentujące zagadnienia pożytku publicznego, rynku pracy oraz rozwoju ekonomii społecznej potrwa do 6 grudnia 2017.

Anonimowa ankieta w wersji on-line znajduje się na stronie http://drogiwspolpracy.badanie.net/ Jej wypełnienie zajmuje około 15 minut. Badanie przeprowadzane jest w celu zdiagnozowania lokalnych potrzeb, wyzwań, a także przeszkód w obszarze realizacji polityki społecznej na linii samorząd – a przedstawiciele społeczności lokalnej, działający w organizacjach pozarządowych i prowadzących działalność jako przedsiębiorstwa społeczne. – Dane uzyskane z ankiety pozwolą określić poziom i jakość współpracy oraz dialogu pomiędzy instytucjami samorządowymi a podmiotami ekonomii społecznej – mówi Michał Bargielski, odpowiedzialny w mOWES za badania i ewaluację. – Mamy nadzieję, że wyniki badań pomogą ulepszać standardy działań i wypracować skuteczne rozwiązania, a docelowo – efektywniej zwalczać lokalne problemy społeczne, w tym zwłaszcza te związane z zatrudnieniem i rozwojem ekonomii społecznej – dodaje.

Aby wynik badania był jak najbardziej obiektywny zaproszenie do wypełnienia ankiety kierowane jest do wszystkich potencjalnych i faktycznych partnerów, a więc z jednej strony do:
  • jednostek samorządu terytorialnego,
a z drugiej do tzw. podmiotów ekonomii społecznej (PES):
  • organizacji pozarządowych (fundacje/stowarzyszenia/kluby sportowe itp.)
  • a także przedsiębiorstw społecznych,  w tym spółdzielni socjalnych,
Międzysektorowe partnerstwo jest podstawą pomyślnego rozwoju zatrudnienia i przedsiębiorczości zakorzenionej w lokalnych społecznościach – mówi Daniel Prędkopowicz z Fundacji Fundusz Współpracy, kierownik Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (mOWES).
Współpraca między samorządem a sektorem ekonomii społecznej może przybierać różne formy, od wsparcia czy relacji klient-dostawca usług i towarów po wzajemne wykorzystywanie doświadczeń i kompetencji. Przedstawiciele organizacji pozarządowych czy przedsiębiorcy społeczni to bardzo często wysokiej jakości specjaliści, z których wiedzy samorząd może także korzystać np. przy tworzeniu dokumentów strategicznych.

Dlatego współdziałanie jest tak istotne i korzystne dla każdej ze stron
Badanie jest anonimowe (wskazane będą jedynie ramowo subregiony lub powiaty), a wszystkie wyniki prezentowane będą w zbiorczej formie, ukazując przekrojowo poszczególne zagadnienia. Dane dotyczą szerokiego spectrum zagadnień polityki społecznej wykraczających poza ekonomię społeczną. Osoby, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem mogą to zrobić do 6 grudnia 2017 r. Ankieta znajduje się na stronie www: http://drogiwspolpracy.badanie.net/
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi