Dzisiaj jest: 21.3.2019, imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

Uczniowie w zgodzie z tradycją

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1525 Autor:
Redakcja poleca!

W Jastrzębiu, dzieci z grupy 0b odwiedziła Jolanta Wabik, przynosząc wielkanocne palmy i inne własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

Uczniowie w zgodzie z tradycją
- Przedszkolakom bardzo podobały się prace pani Joli, która zaproponowała im wspólne wykonanie  palm. Dzieci z  dużym zaangażowaniem robiły kwiaty z bibuły, słuchając uważnie wskazówek gościa. Z pomocą kilku dorosłych osób obecnych na zajęciach oraz starszych koleżanek i kolegów z klas Va i IV, każde dziecko wykonało swoją palmę wielkanocną. Na koniec spotkania, przedszkolaki razem z wychowawczynią, podziękowały pani Wabik za poświęcony im czas oraz bardzo ciekawe zajęcia, które sprawiły im wiele radości – poinformowała Agnieszka Gniadek.
 
Także ci starsi
 
Starsi uczniowie, bo z klas 2a i 2b w Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu rozpoczęli przygotowania do Niedzieli Palmowej pod okiem Jolanty Wabik, ludowej artystki, która pojawiła się w szkole na zaproszenie Doroty Banach i Renaty Czarnoty. Artystka poprowadziła świąteczne warsztaty. W zajęciach wzięły udział również zaproszone przez uczniów mamy. Pod czujnym okiem gościa, dzieci uczyły się wykonywać tradycyjne palmy wielkanocne. Robiły je z gałązek wierzbowych, traw, bukszpanu i pięknych kwiatów z bibuły i krepiny. Bardzo pomocne okazały się mamy, które również uczyły się robić bibułowe kwiaty, ale też pomagały dzieciom w pracach. Każdy z uczestników wykonał swoja palmę z własnoręcznie zrobionych kwiatów.
 
 - Dzieci robiły kurczaki, zajączki i pisanki wg wzoru i pomysłów Jolanty Wabik, której jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że tak chętnie i cierpliwie dzieliła się z dziećmi swoimi umiejętnościami. Przedświąteczne spotkanie było bardzo udane. Panowała na nim iście rodzinna i wielopokoleniowa atmosfera, tym bardziej, że mamy na zakończenie warsztatów poczęstowały uczestników pyszną babką wielkanocną. Organizatorki „świątecznych warsztatów" w PSP w Jastrzębiu składają gorące podziękowania za bardzo udane spotkanie oraz za pomoc przy ich organizacji – dodała Agnieszka Gniadek. 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi