Dzisiaj jest: 19.3.2019, imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

W zgodzie z tradycją

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1124 Autor:
Redakcja poleca!

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy 2a i 2b w Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu rozpoczęli przygotowania do Niedzieli Palmowej.

W zgodzie z tradycją
Na zaproszenie Doroty Banach i Renaty Czarnoty przybyła do szkoły artystka ludowa  Jolanta Wabik, aby poprowadzić dla dzieci „świąteczne warsztaty”.
 
W zajęciach wzięły również zaproszone przez uczniów mamy. Pod czujnym okiem Jolanty Wabik dzieci uczyły się wykonywać tradycyjne palmy wielkanocne. Robiły je z gałązek wierzbowych, traw, bukszpanu i pięknych kwiatów z bibuły i krepiny. Bardzo pomocne okazały się mamy dzieci, które również uczyły się robić bibułowe kwiaty, ale też pomagały dzieciom w pracach. Każdy z uczestników wykonał swoja palmę z własnoręcznie zrobionych kwiatów.
 
- W przyszłym tygodniu dzieci będą robiły kurczaki, zajączki i pisanki wg wzoru i pomysłów Pani Joli, której jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że tak chętnie i cierpliwie dzieliła się z dziećmi swoimi umiejętnościami. Przedświąteczne spotkanie było bardzo udane. Panowała na nim iście rodzinna i wielopokoleniowa atmosfera, tym bardziej, że mamy na zakończenie warsztatów poczęstowały uczestników pyszną babką wielkanocną. Organizatorki „świątecznych warsztatów" w PSP w Jastrzębiu składają gorące podziękowania za bardzo udane spotkanie oraz za pomoc przy ich organizacji – poinformowała Agnieszka Gniadek
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi