Dzisiaj jest: 19.3.2019, imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

​Chemia nie taka straszna

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1296 Autor:
Redakcja poleca!

W Zespole Szkół Skórzano – Odzieżowych Stylizacji i Usług w Radomiu VI Wojewódzki Konkurs Chemiczny - ,,Chemia – zastosowania praktyczne ‘’. Wzięło w nim udział czworo uczniów z ZSP PG w Jastrzębiu.

​Chemia nie taka straszna
W konkursie wzięli udział: Milena Parszewska, Łukasz Bąk i Jakub Gromek z kl. 3a oraz Katarzyna Kuźdub z kl. 3b. Ich opiekunką oraz osobą, która przygotowała ich do konkursu była Ewa Dziuba, nauczycielka chemii z PG w Jastrzębiu.

- Na miejscu okazało się, że jesteśmy jednym z pięciu zespołów. Stawiło się dwa radomskie gimnazja, gimnazjum z Pionek, Zakrzewia i my z Jastrzębia. W sumie 27 uczestników. Wszystko odbyło się według planu.

Powitano nas, młodzież wylosowała  miejsce na  sali i rozpoczął się pierwszy etap konkursu: test. Po ogłoszeniu wyników do drugiego etapu praktycznego zakwalifikowano najlepszych gimnazjalistów. I tak w piętnastce najlepszych znalazła się cała nasza czwórka. Dało to nam I miejsce w klasyfikacji zespołowej. 

Następnie młodzież ubrana w fartuchy rozlosowano stanowiska w pracowni analitycznej i rozpoczęła się część praktyczna. Na podstawie miareczkowania uczniowie mieli wyliczyć stężenie roztworu kwasu przygotowanego przez organizatorów.

Tu też nasza młodzież okazała się dobra: Łukasz Bąk zajął II, a Katarzyna Kuźdub III miejsce. Byłam z nich bardzo dumna. I tak po raz kolejny młodzież naszego gimnazjum udowodniła, że ma wiedzę, potrafi myśleć i rozwiązywać problemy. Chemia nie jest dla nich koszmarem, który straszy po nocy ale pasją do   której podchodzą z zapałem , wyposażeni w podstawową wiedzę i umiejętności – poinformowała Ewa Dziuba. 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi