Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

​Młodzi recytatorzy

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1611 Autor:
Redakcja poleca!

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pawłowie odbyły się eliminacje szkolne do XXXI. Małego Konkursu Recytatorskiego.

​Młodzi recytatorzy
W eliminacjach wzięli udział uczniowie oddziału przedszkolnego oraz kl. II – V. Jury w składzie: Irena Sroczyńska, Renata Jasik i Marta Tomczyk po wysłuchaniu prezentacji wyłoniło uczniów, którzy reprezentowali szkołę w eliminacjach gminnych: Oliwię Serdak z oddziału przedszkolnego, Adama Sokołowskiego z kl. II, Bartosza Gosa z kl. IV, Weronikę Jedlińską i Adrianę Dziuk z kl. V.
 
Kolejny etap konkursu odbył się 14 marca 2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Chlewiskach.
 
Mały Konkurs Recytatorski odbywa się w ramach 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej. Myślą przewodnią konkursu jest rozbudzanie wrażliwości dziecka na kulturę słowa i zapoznanie go z najcenniejszymi dziełami literatury polskiej.
 
- W tym roku zmierzyło się 50 recytatorów z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Chlewiska. Poziom przygotowania uczestników był imponujący. Uczeń Adam Sokołowski i uczennica Adriana Dziuk otrzymali wyróżnienia, natomiast Weronika Jedlińska zajęła III miejsce – poinformowała Marta Tomczyk z PSP w Pawłowie. 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi