Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

Konkursowy list

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1394 Autor:
Redakcja poleca!

Aleksandra Kramarska i Paulina Irańska, uczennice klasy I b Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu odebrały wyróżnienie w III Konkursie Sztuki Epistolarnej.

Konkursowy list
- Na Najciekawszy i Najpiękniejszy List. 

Konkurs zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Chlewiskach. W jego regulaminie można było przeczytać m.in.: "Coraz mniej osób pisze listy i wysyła je pocztą. Ci co jeszcze piszą, robią to coraz rzadziej. SMS-y, maile zwyciężają słowo zapisane na papierze. Warto jednak usiąść nad kartką papieru i przelać na nią swoje myśli, wrażenia, refleksje, spostrzeżenia... Spróbujmy więc wrócić do sztuki pisania listów. Temu celowi ma służyć ogłoszony przez nas konkurs".

Aleksandra i Paulina napisały właśnie taki list, w tradycyjnej formie, który okazał się na tyle dobry, że został wyróżniony przez jury w składzie: Maria Świdzińska (bibliotekarka), Aleksandra Erbel (emerytowana nauczycielka języka polskiego), Marta Tomczyk (nauczycielka języka polskiego w PSP w Pawłowie). Opiekunkami wyróżnionych uczennic były Agnieszka Chalastra i Katarzyna Szeloch-Sułecka.
 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi