Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

​Jasełka w Pawłowie

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1629 Autor:
Redakcja poleca!

W wielu polskich szkołach, w ostatnim tygodniu przed zimową przerwą świąteczną panował bożonarodzeniowy nastrój. Tak było też i w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pawłowie.

​Jasełka w Pawłowie
20 grudnia uczniowie wraz z wychowawcami zorganizowali w swoich klasach świąteczne spotkanie, podczas którego wszyscy łamali się opłatkiem      i składali sobie życzenia. Dzieci, często z pomocą rodziców, zadbały o odpowiedni nastrój, nakrywając stoły białymi obrusami, dekorując świątecznymi stroikami, a także przygotowując poczęstunek. Na pięknie ubranych choinkach zabłysły lampki, a w klasach zapachniało pieczonym ciastem.
 
- Po wspólnym kolędowaniu uczniowie w piękny sposób przybliżyli gościom historię narodzenia Jezusa. Młodzi aktorzy w przygotowanych specjalnie na tę okazję strojach, na tle stosownej dekoracji zaprezentowali swoje umiejętności, wprowadzając zebranych w świąteczny nastrój. Rodzice, dziadkowie oraz ks. proboszcz Artur Fura znaleźli czas, by w skupieniu obejrzeć wzruszające widowisko. Tegoroczne jasełka nosiły tytuł „Maleńka Miłość”. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie – poinformowała Renata Jasik z PSP w Pawłowie.
 
W ramach adwentowej akcji „SERDUSZKO” zorganizowanej przez księdza, rozdano wszystkim dzieciom świąteczne podarunki ufundowane przez ludzi dobrej woli.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi