Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

Wesołe Mikołajki

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1480 Autor:
Redakcja poleca!

Na całym świecie postać Świętego Mikołaja, biskupa z Miry, otoczona jest szczególną czcią i szacunkiem.

Wesołe Mikołajki
Ten człowiek zasłynął m.in.jako kapłan o dobrym sercu, który dzielił się z ludźmi swoimi dobrami i światłem wiary.

Aby uczcić pamięć Biskupa z Miry, 6 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowie zorganizowano Mikołajki. Obchody Dnia Świętego Mikołaja rozpoczęły się konkursem wiedzy „1 z 10 – Co wiem o Świętym Biskupie z Miry”, w którym brali udział uczniowie klas starszych. Natomiast młodsze dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: „Święty Mikołaj i Jego pomocnicy”. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody.
 
Kolejną atrakcją tego dnia było przedstawienie teatralne pt .,,Rady Świętego Mikołaja” które zaprezentowali uczniowie z kl. II, III i VI.
 
Wielkim zaskoczeniem dla dzieci była wizyta Świętego Mikołaja. Tym, którzy na to zasłużyli, Święty rozdawał łakocie. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów. Najmłodsi zatańczyli taniec z Mikołajem. Mikołaj był bardzo rozmowny, zachęcał dzieci do systematycznej nauki, bycia dobrym dla bliźniego i pracy nad sobą.
 
Nad organizacją tego dnia czuwała Marta Tomczyk i Renata Jasik. W uroczystość zaangażowali się rodzice oraz nauczyciele. Paczki dla dzieci ufundowała Rada Rodziców oraz radni wsi Pawłów: Artur Gałązka i Arkadiusz Madej.
 
Miło jest otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych, dlatego pamiętajmy o wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują. I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!! Tak brzmiało hasło Dnia Obchodów Świętego Mikołaja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pawłowie.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi