Dzisiaj jest: 10.4.2020, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

Wizyta w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Gożdikowie

Dodano: 4 lata temu Czytane: 2802 Autor:
Redakcja poleca!

​„Honor, prawda, wytrwałość czyli ponadczasowe idee Karate Kyokushin” - wizyta szydłowieckich karateków z SKKK MUSHIN w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Gożdzikowie k/Przysuchy.

Wizyta w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Gożdikowie
W dniu 22 listopada 2015r. karatecy  Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN, wraz ze swymi trenerami - sensei Mariuszem Szymkiewiczem (1 dan) i senpai Robertem Kijakiem (3 kyu), oraz prezesem Stowarzyszenia MUSHIN senpai Wojciechem Dobrzańskim (1 kyu) - odwiedzili wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i Socjoterapii w Goździkowie k/Przysychy.

Celem wizyty było nie tylko zaprezentowanie Karate jako niezwykle skutecznej sztuki walki o ponad 1000 letniej tradycji i jednocześnie dyscypliny sportowej w której szydłowieccy zawodnicy już od wielu lat odnoszą spektakularne sukcesy rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, ale przede wszystkim jako sztuki niosącej za sobą ponadczasowe idee etyczne oraz pozytywne cechy wolicjonalne, jak honor i odwaga, umiejętność pokonywania własnych słabości, pokora, uczciwość, opanowanie, empatia, uprzejmość, szacunek do innych – o czym opowiadali prezes Dobrzański i trener Szymkiewicz.

Zawodnicy MUSHIN zaprezentowali główne elementy codziennego treningu wraz z towarzyszącą treningowi tradycyjną etykietą oraz elementy wyszkolenia: kata, kihon, kumite a także trening na sprzęcie - łapach trenerskich i tarczach. Również podopieczni ośrodka mogli sprawdzić swych sił próbując uderzeń i kopnięć. Wspaniałą atmosferę jaka udzieliła się wszystkim zebranym uwieńczyło wręczenie przedstawicielom naszego klubu bałwanków wykonanych własnoręcznie przez młodzież z ośrodka, które będą przeznaczone na sprzedaż jako cegiełki w ramach trwającej już zbiórki środków na zakup profesjonalnej maty, umożliwiającej bezpieczny trening zwłaszcza najmłodszym adeptów sztuki walki.

Wszystkim wychowankom ośrodka oraz organizatorowi spotkania panu wychowawcy Mirosławowi Włodarczykowi serdecznie dziękujemy za zaproszenie i gościnność  – mówi prezes Dobrzański.  Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie z sympatyczną młodzieżą z Goździkowa.

Warto dodać, że wizyta w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym i Socjoterapeutycznym to nie pierwsze działanie Stowarzyszenia MUSHIN  - Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN na rzecz społeczną w zakresie wychowania i resocjalizacji. Warto wspomnieć, że w lutym tego roku, na zaproszenie władz Aresztu Śledczego w Radomiu, przedstawiciele szydłowieckiego MUSHIN uczestniczyli w cyklu spotkań z obywającymi kary pozbawienia wolności skazanymi.  Szczytne idee Karate Kyokushin, pasja  oraz autorytet ludzi kierujących się w swoim życiu ponadczasowymi wartościami, to cechy które stanowią markę naszych karateków. W tej sytuacji nie może dziwić fakt ich szeroko znanej i docenianej działalności na rzecz wychowania , resocjalizacji i integracji społecznej.
Źródło: Stowarzyszenie MUSHIN
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi