Dzisiaj jest: 10.4.2020, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała
Podziel się z przyjaciółmi
Dodaj ogloszenie24
BUS Szydłowiec
PKP Szydłowiec
Apteki
Praca Szydłowiec
Praca Region Radomski
Praca Szydłowiec24
Praca Radom
Dodaj ogłoszenie
Dodaj artykuł
Dodaj firmę
Dodaj motoryzacja
Dodaj wydarzenie

6 Medali z Żeliwa dla szydłowieckich karateków z SKKK MUSHIN

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1140 Autor:
Redakcja poleca!

W Ogólnopolskim Koneckim Turnieju Karate o Puchar z Żeliwa rywalizowało ponad 270 zawodników z różnych stron kraju.

6 Medali z Żeliwa dla szydłowieckich karateków z SKKK MUSHIN
 Wśród nich reprezentacja Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN, której zawodnicy aż 6-cio krotnie stawali na podium.

Stojące na wysokim poziomie sportowym zmagania zawodników obfitowały w dynamiczne techniki i zaskakujące zwroty akcji, bardzo zacięte pojedynki wywoływały ogromne emocje wśród licznie zgromadzonej publiczności. Walki rozgrywały się na trzech matach równocześnie. Sędzią głównym turnieju był sensei Mariusz Mazur 4 Dan z Warszawy, Branch Chief  WKO NPO Shinkyokushinkai. Wysoką rangę turnieju podkreślał patronat honorowy nad  zawodami, który objęli : shihan Remigiusz Karpiński 5 Dan – Prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin oraz pan Bogdan Soboń - Starosta Konecki i pan Krzysztof Obratański - Burmistrz Miasta i Gminy w Końskich.

W swych kategoriach wagowo-wiekowych szydłowieccy zawodnicy wywalczyli:
  1. Wojciech DOBRZAŃSKI – złoto
  2. Kacper BANASZCZYK – złoto
  3. Mikołaj BĄK - złoto
  4. Aleksander JASTRZĘBSKI – srebro
  5. Adrian WINECKI – srebro
  6. Dominika BANASZCZYK – brąz

Jak zwykle nasi zawodnicy wykazali się nie tylko wysokim poziomem wyszkolenia i walecznością, ale i nieprzeciętnym hartem ducha i determinacją. Spektakularnym przykładem tych cech, który na długo pozostanie w naszej pamięci,  była w szczególności postawa dwóch naszych młodych reprezentantów : Wojciecha Dobrzańskiego i Adriana Wineckiego.
 

Sempai Wojtek Dobrzański - zwycięzca kategorii kadet rocznik 2000,  66 kg - odmówił poddania walki o złoto pomimo licznych kontuzji odniesionych w poprzednich ciężkich pojedynkach. Podejmując walkę mimo bólu i urazów wymagających interwencji medycznej - zwyciężył. Sempai Adrian Winecki - który wywalczył srebrny medal dla Szydłowca - stoczył szereg wygranych  pojedynków z dużo bardziej doświadczonymi  przeciwnikami wykazując się wyjątkową nieustępliwością, którą niestety okupił kontuzją stawu skokowego w walce finałowej.

Naszych zawodników do startu w turnieju przygotowywali: sensei Mariusz Szymkiewicz i senpai Robert Kijak – informuje Wojciech Dobrzański, prezes Stowarzyszenia MUSHIN. Wszystkim zawodnikom i ich trenerom należą się gratulacje, jesteśmy z nich ogromnie dumni. Szczególne podziękowania należą się również wspaniałym szydłowieckim kibicom, którzy licznie przybyli na turniej jak zwykle gorąco dopingując naszych młodych wojowników.

Stowarzyszenie MUSHIN – w strukturze którego funkcjonuje Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN - to posiadająca osobowość prawną ogólnopolska organizacja kultury fizycznej i sportu, mająca swą siedzibę na Ziemi Szydłowieckiej. Realizujemy spektrum zadań z zakresu pożytku publicznego o których mowa  w Ustawie z 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie – kontynuuje prezes Dobrzański. Stowarzyszenie posiada profesjonalną  i doświadczoną kadrę szkoleniowo-pedagogiczną oraz administracyjną, co umożliwia realizację szeregu zadań publicznych nie tylko z zakresu sportu, ale również wypoczynku dzieci i młodzieży, integracji i profilaktyki społecznej oraz wielu innych. Czynnikiem charakterystycznym dla całej działalności Stowarzyszenia MUSHIN jest silnie akcentowany aspekt wychowawczy towarzyszący każdemu realizowanemu przez naszą organizację przedsięwzięciu.
Nie prowadzimy żadnej działalności dochodowej opierając swe funkcjonowanie wyłącznie na pracy społecznej członków.  Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób, w tym materialnie, już wspierają naszą działalność – dodaje prezes Dobrzański.

Proces szkoleniowy naszych zawodników oraz możliwość startów w otwartym współzawodnictwie sportowym w kraju i zagranicą pociąga znaczące koszta. Naszym aktualnym priorytetem jest zakup maty, której niestety nie posiadamy w klubie. Z góry dziękujemy wszystkim chętnym, którzy zechcieliby nas wesprzeć w realizacji tego celu - Stowarzyszenie MUSHIN,  Nr konta :
 
21 1240 5732 1111 0010 4345 1040
Źródło: Stowarzyszenie MUSHIN
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Podziel się z przyjaciółmi