Dentysta Szydłowiec - Gabinet Stomatologiczny - Malwina Burska

Szydlowiec Powrót do Szydłowiec

O firmie

Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek15:00 - 19:00, Sobota 9:00 - 14:00

Produkty

Stomatologia:
zachowawcza
dziecięca
estetyczna
protetyka
periodontologia
chirurgia stomatologiczna
wybielanie zębów

Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza z endodoncją – jest to dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków próchniczych.

Bardzo obszerną część tej specjalności stanowi endodoncja, czyli dyscyplina specjalizująca się
w leczeniu kanałowym zębów.

Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca, pedodoncja – to specjalizacja stomatologiczna wyodrębniona z powodu odrębności budowy zębów i całego układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym.

Pedodoncja zajmuje się m.in. takimi zagadnieniami, jak:
- ząbkowanie i zaburzenia ząbkowania,
- leczenie zębów mlecznych,
- leczenie zębów stałych niedojrzałych,
- leczenie chorób błony śluzowej u dzieci,
- profilaktyka próchnicy, chorób błony śluzowej i wad zgryzu u dzieci.

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawianiem estetyki uzębienia. Obejmuje zabiegi takie jak: wybielanie i czyszczenie zębów, zmienianie ich kształtu i barwy oraz korektę zgryzu.

Protetyka
Protetyka stomatologiczna – dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez – protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo – ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe – lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne).

Periodontologia
Nauka o aparacie zawieszeniowym zęba, tj. przyzębiu. Jako dziedzina stomatologii zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej. Możliwe jest dzięki temu usunięcie wszelkiego rodzaju zwyrodnień, jakie powstają w jamie ustnej. Tego typu metoda jest wskazana w przypadku usuwaniu trudno położonych w jamie ustnej zębów i różnego rodzaju zwyrodnień. Jeśli lekarz stomatolog nie jest w stanie ich usunąć w tradycyjny sposób w gabinecie stomatologicznym, wysyła pacjenta na taki właśnie zabieg, to konkretnego stomatologao specjalizacji chirurgicznej.